İnşaat, sanayi, turizm...

Özköseoğlu Grup

Hakkımızda

Bugün inşaat, sanayi, turizm, gıda ve dış ticaret sektörlerinde hizmet veren Özköseoğlu Grup’un temelleri, 1961 yılında Ahmet Özköseoğlu tarafından İstanbul, Perşembe Pazarı’nda atıldı.

1962 yılında Özköseoğlu Isı Sanayii A.Ş., endüstriyel ısıtma cihazları imalatı ve taahhüdü yapmak üzere kuruldu ve Amerikan, İsviçre ve Fransız firmalarından aldığı çeşitli lisanslar ile endüstri fırınları ve brülörlerinin üretimine başladı. Zaman içinde yaptığı yeniliklerle ülke ekmekçiliğindeki değişimin yönlendiricisi haline geldi.

Endüstri tesisleri imalatları konusunda 1969 yılında kurulan Entes Endüstri Tesisleri İmalat ve Montaj Taahhüt A.Ş. kısa zamanda diğer inşaat faaliyetlerine de katılarak grubun lokomotif firması oldu ve 80’li yıllarda uluslararası bir inşaat firması haline geldi. Türkiye’deki işlerinin yanı sıra Libya, Rusya, Ukrayna, Suudi Arabistan, Kazakistan, Tacikistan, Kırgızistan, Afganistan ve Cezayir’de birçok başarılı projeye imza attı.

American C. E. Refractories teknolojisine dayalı olarak refrakter imalatı alanında faaliyet göstermek üzere 1976 yılında Türkiye’nin ilk monolitik refrakter firması olan Remsan Refrakter Malzeme Sanayii Ticaret A.Ş. kuruldu.

Özköseoğlu Grup, 1983 yılında turizm sektörüne adım atarak turistik tesis yapım ve işletmesi ile diğer turizm sektörü faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere Palmiye Tatil Köyü İşletmeleri Turizm ve Ticaret A.Ş.’yi kurdu. Şu an Kemer ve Bodrum’daki mevcut tesisleri, dünyanın en büyük turistik tesis işletmecilerinden biri olan Fransız Club Med ile işbirliği içinde 30 yılı aşkın süredir işletilmektedir.

 

Türkiye kağıt ve oluklu mukavva sektörünün önde gelen şirketlerinden Marmara Kağıt ve Ambalaj Sanayii ve Ticaret A.Ş. ise 1986 yılında Bilecik'te 220.000 m² alana kuruldu ve atık kağıt olarak tabir edilen kullanılmış selüloz, hurda kağıt ve buğday samanından kağıt, oluklu mukavva ve kutu üretimine başladı. Günümüzde Türkiye ekonomisine katkı sağlayan ondüle kağıdı, yüzey kağıtları, oluklu mukavva ve kutu üreten entegre bir tesis durumundadır.

 

1993 yılına gelindiğinde üretim kalitesi ve hizmet anlayışıyla uluslararası düzeyde takdir gören Özköseoğlu Grup bünyesinde yer alan imalat firmaları ürünlerinin ihracat işlemlerini gerçekleştirmek üzere İntemar Dış Ticaret A.Ş. kuruldu.

 

Lezzetli ve hijyen kurallarına göre üretilen ekmeğin uygun fiyatlarla arzını amaçlayan Samsun İlkadım Halk Ekmek A.Ş. 2011 yılında yap-işlet-devret modeli ile kurularak Samsun ve bölge halkına hizmet vermeye başladı.

Grubun en genç firması Mar Ambalaj Kağıt Değerlendirme Sanayii ve Ticaret A.Ş. ise, Marmara Kağıt’ın ve sektördeki diğer firmaların farklı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ambalaj atıklarının toplanması, ayrıştırılması ve geri dönüşüm tesislerine sevk edilmesi gibi faaliyetleri yürütmek üzere 2017 yılında hizmete başlamıştır.

neler yapıyoruz

Faaliyet Alanlarımız

inşaat

Geniş makina parkı ve deneyimli kadrosuyla inşaat sektöründe de hizmet veren Özköseoğlu Grup, yerel ve uluslararası projeleri en son teknolojileri kullanarak zamanında ve en ekonomik şekilde tamamlamaktadır. İç piyasada uzun zamandır gösterdiği başarıyı uluslararası düzeye taşıyarak farklı ülkelerde farklı büyüklükteki projeleri eşzamanlı sürdürebilmektedir.

sanayi

SANAYİ

02

Özköseoğlu Grup, kağıt, ambalaj ve kağıt atık dönüşüm sektörüne hizmet veren fabrika ve tesisleriyle yaklaşık 30 yıldır Türkiye ekonomisine katkı vermekte ve çevre koruma bilincini iş ortaklarıyla paylaşmaktadır. Fırın grubunda sektör lideri olarak yurt içi ve yurt dışındaki tüketicilere binlerce ekmek fırını ve ekipmanları imalatı konusunda hizmet sunmaktadır. Sektöründe yaptığı yeniliklerle ülke ekmekçiliğindeki değişimin yönlendiricisi haline gelmiştir. Türkiye’nin ağır sanayi firmalarına hizmet veren ülkenin ilk monolitik refrakter firmasına da sahip olan Özköseoğlu Grup, tüm şirketleriyle ürün çeşitlerini arttırmak, kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak üzere yenilikçi yaklaşımını sürdürmektedir.

turizm

TURİZM

03

Turistik tesis yapımı ve işletmesinin yanı sıra farklı turizm faaliyetleri gerçekleştirmek üzere sektöre giren Özköseoğlu Grup, yine grup firmaları tarafından inşa edilen Kemer ve Bodrum’daki mevcut tesislerini dünyanın en büyük turistik tesis işletmelerinden biri olan olan Fransız Club Med ile işbirliği içinde işletmektedir.

gıda

GIDA

04

Endüstriyel fırın ve ekipmanları üreten Özköseoğlu Grup, lezzetli ve hijyen kurallarına göre üretilen ekmeğin uygun fiyatlarla arzını da amaçlayarak ülkemizin beslenme gibi temel insanî ihtiyaçlarına gelişmiş teknolojisi ile yanıt vermektedir.

dış ticaret

Üretim kalitesi ve hizmet anlayışıyla uluslararası düzeyde takdir gören Özköseoğlu Grup bünyesinde yer alan imalat firmalarının ürünlerinin ihracat işlemlerini gerçekleştirmek üzere kurduğu dış ticaret firması ile faaliyet göstermektedir.

Özköseoğlu

Şirketlerimiz